Center Parcs Bungalowparken: Nieuws, Acties, Aanbiedingen en kortingen


zondag 22 februari 2026

Center Parcs verwijdert alle vogels uit grote junglehal vanwege vogelgriep

 Center Parcs Het Heijderbos heeft een vergaande maatregel getroffen bij een tropische kas. In de Jungle Dome, een grote tropische hal van 2500 vierkante meter, werden vele losvliegende vogels gehouden. Die zijn onlangs allemaal uit de populaire kas gehaald: er is vogelgriep uitgebroken in de buurt.

Dat bevestigt een voorlichtster van de vakantieparkketen aan ZooFlits. De uitbraak vond in januari plaats in het Duitse plaatsje Hassum. “Omdat het park binnen het betreffende toezichtsgebied ligt, hebben we in overleg met de NVWA tijdelijk geen bezoekers in de Jungle Dome ontvangen.”

In de Jungle Dome leven allerlei tropische vogels vrij tussen de bezoekers. Om de kas weer te openen, moest Center Parcs een ingrijpende maatregel nemen: alle vogels werden uit de grote kas gevangen. In de hal werden de afgelopen jaren zo’n twintig vogelsoorten gehuisvest waaronder groenvleugelduiven, maskerkieviten, manenduiven, purper- en driekleurglansspreeuwen, rijstvogels en witwangtoerako’s.

De vogels zijn volgens een woordvoerster ondergebracht “in een afgeschermde volière op het park, conform de richtlijnen van de NVWA”. Na een controle van een NVWA-inspecteur kon de hal begin deze maand, zonder vogels, weer open. Een woordvoerster benadrukt dat er geen vogelgriep in het park zelf is uitgebroken.

bron en hele artikel: Zooflits


Last MinuteMeivakantie, Pasen, Pinksteren, Hemelvaart
Zomervakantie, Herfstvakantie, KerstvakantieVoorjaarsvakantie



Verblijft u liever op een park van Landal, Roompot of EuroParcs